Načrt za Protech Tojeiro 3D depronarčka

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Načrt za Protech Tojeiro 3D depronarčka

Odgovor Napisal/-a monday »

Zjutraj sem malo gledal MiBo spletno trgovino. Všeč mi je Protechov 3D modelček Tojeiro, ki je povsem iz deprona (in nekaj malenkosti iz balse).
Ali kdo ve kako je s tem modelom? Ga kdo ima?

Link do modela v trgovini: http://trgovina.mibomodeli.si/izpis_kat ... 1&Level3=1
Slika

Potem sem šel na Protechovo stran ( http://www.protech.be ) in si downloadal navodila ( http://www.protech.be/T0383manual%20web.pdf ). Navodila sem malce pogledal in opazil, da je notri natančno narisatno kaj vsebuje komplet (narisani so deli deprona in balse). Ugotovil sem, da je vse skupaj layered PDF. To pomeni, da je vse narisano v večih plasteh. Tako sem pobrisal plasti, ki vsebujejo nalepke, odvečno "barvo"... in tako je nastal načrt v vektorskem formatu (ki se lahko po želji povečuje in pomanjšuje) iz katerega bi vsakdo zlahka izdelal model.

Glede na to, da je to "komercialni" model, me zanima, če bi bilo narobe načrt objaviti. :roll:
Res pa je, da za tistih slabih 10000 tolarjev dobite vse dele lasersko izrezane, depron je že pobarvan, zraven pa so tudi kolesa ter še nekaj manjših delov. Tako, da ne gre za varčevanje z denarjem (ker je model že tako skoraj zastonj), ampak pač za to, da nekaj narediš sam. :)

No tukaj pa je samo ena zelo majhna sličica kako izgleda "moj" načrt (na tej sličici so samo deli iz deprona).

Slika

No kot sem rekel me zanima, ali bom kregan za to kar sem naredil in če lahko načrt objavim. :)

LP!
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Objava takega načrta se imenuje kitenje z tujim perjem

Slovenci to veliko raje počnemo kot da bi pokazali malo lastnega znanja :o
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

To ni kitenje s tujim perjem, ker nisem niti pribljižno rekel, da sem to zrisal ali si zamislil sam. [-X Sem čisto povedal kako sem do tega prišel...
Zato sem raje prej vprašal kaj mislite o tem.
Torej iz tega raje ne bo nič...

LP
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Ne saj so si sami krivi da niso navodil drugace naredili :roll:
...Carpe diem...
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Kje si si zamislil da bi ga objavil?
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Ahm... upam da se nismo že na začetku razumeli narobe.
Nisem mislil objave kot da bi ga kje objavljal pod svojim imenom ali kaj podobnega... mislil sem le to, da bi pač dal načrt tistemu, ki bi ga hotel ali pa dal na ta forum link za download. Mislil sem objavljanje v tem smislu...
Kake drugačne objave (v kaki reviji ali na kaki strani) si pa nebi dovolil, ker to nikakor ni moje delo in nisem jaz avtor modela! [-X

LP
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Potem bi pa napisal da imas
načrt za Tojeirota ce bi se ga rad kdo sam lotil delat...
To pa menda res ni tak greh.
LP,ico
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Saj kot sem ze zgoraj omenil so si sami krivi da so tako naredili navodila ali pa niso vedeli da znajo nekateri to sami pogruntat!
...Carpe diem...
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

No ja... Ne vem če se jim gre ravno za skrivanje tega. Itak lahko vsak ki kupi model obriše dele in dobiš "načrt". Tako ali tako take modele kupujejo tisti, ki želijo, da imajo že izgotovljene (ali delno izgotovljene) nekatere dele. Ostali pa bodo že kje dobili kak podoben načrt. :roll:
Zakaj nisem takoj objavil? Ker vem, da komu to nebi bilo všeč in zato raje vprašam. :)

LP
Uporabniški avatar
RobertH
Tekmovalec
Prispevkov: 334
Pridružen: 13 Jan 2005, 11:53
Kraj: Lovrenc na Pohorju

Odgovor Napisal/-a RobertH »

Ne vem kaj koplicirate glede tega, pa saj je človek dal besedico moj v narekovaje :lol: . Tako da o tem ni debate, kaj je s tem mislil. :o
Je pa fajn, da kdo pokaže kak načrt še drugim in ga ne skriva le zase. Zato človeka ne kritizirat. :P

Lp R.
Trije razlogi zakaj biti učitelj: junij, julij, avgust!
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje