Motorji 2001

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
webmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Apr 2001, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a webmaster »

JanezH
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 31
since: 02 Apr, 2001 1. Motorji 2001


Pozdravljeni,
Prva tekma je blizu in na mizah ze tecejo "najnovejsa" tehnoloska cuda. Se privijemo zadnji vijak in tudi prvi resni treningi bodo kmalu za nami. Tu so najnovejsi motorji Kontronik, ki naj bi imeli vecji navor kot ostali brezkrtacni, novi reglerji Schulze, nove celice NiMH Sanyo..novosti je veliko. Potem so tu novi modeli "letecih" Ecotov, vsekakor bo pestro.

Vedno pa me preseneti nekam "sredenjevesko" opremljanje modelov z "bojnimi sekiricami" pod pogonsko osjo, ki naj bi "varovala" eliso. To zgleda tako priblizno, kot bi na strlece gume F-1 privarili ostre spice in upali, da se ne bo nic zgodilo. No upam, da tega "srednejveskega" pojava ne bo vec.

Kaj pa vi mislite o......


JanezH

Date: 03 Apr, 2001 on 13:17

SimonV
2. Re:Motorji 2001


Zivjo,
ja tale zadeva o "scitnikih elis" ima kar pestro "zgodovino".
Je bilo pa pred dvemi ali tremi leti ze govora, da te "bojne sekire" s pravilnikom prepovemo. Osebno sem za prepoved kakrsnekoli zascite elise, saj s tem tekmovalca "prisilimo" k bolj "razumni" voznji. Kajti v nasprotnem primeru imas prakticno neunicljiv model (elisa je najsibkejsi clen) in potem brezobzirno divjas neozirajoc se na ostale tekmovalce in posledice, ki jih utrpijo njihovi modeli ob trkih in preletih cez njih. Taksen scitnik je zmozen narediti hude poskodbe na modelu pa je vseeno ali je iz lesa ali pa najnovejsih kompozitov (kevlar,grafit...), nekateri tekmovalci so (smo) to izkusili tudi na lastnih modelih.
Torej ali se bo kaj ukrenilo pa je stvar dogovora.

LP,Simon

Date: 03 Apr, 2001 on 15:37

sasox
Admin
in [saso.cc.st]

posts: 40
since: 31 Jan, 2001 3. Re:Motorji 2001


Ja tele "bojne sekire" bi bilo skoraj potrebno prepovedati. Tudi sam imam slabe izkusnje. Ko sem še tekmoval sem imel prav zaradi tega ščitnika luknjo skozi poden čolna.
--------------------------------------------------------------------------------
Administrator [saso.cc.st]
Date: 03 Apr, 2001 on 16:52

sasox
Admin
in [saso.cc.st]

posts: 40
since: 31 Jan, 2001 4. Re:Motorji 2001


Pa še to. SimonV dej se prosim registriraj
prav tako pa tudi ostali uporabniki, čeprav registracija no obvezna je lepše za pogledat
--------------------------------------------------------------------------------
Administrator [saso.cc.st]
Date: 03 Apr, 2001 on 16:57

JozeS
5. Re:Motorji 2001


Zivijo,
sem zato, da prepovemo "bojne sekirice".

Za povecanje stabilnosti modela je dovoljena uporaba prostora med osjo in dnom.
Pod lezajem elise ne sme biti nic.

VELJA ZE ZA PRVO TEKMO.

Tudi F1 nima pokritih koles.

LP,
JozeS

Date: 03 Apr, 2001 on 17:22

Miha
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 129
since: 03 Feb, 2001 6. Re:Motorji 2001


Sodniki bodo na prvi tekmi opremljeni z dremel masincami... bojnim sekircam bodo stete sekunde ;-D
--------------------------------------------------------------------------------
Miha Holc
[email protected]

Date: 03 Apr, 2001 on 19:23

Miha
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 129
since: 03 Feb, 2001 7. Re:Motorji 2001


Sodniki bodo na prvi tekmi opremljeni z dremel masincami... bojnim sekircam bodo stete sekunde
--------------------------------------------------------------------------------
Miha Holc
[email protected]

Date: 03 Apr, 2001 on 19:23

alesb
8. Re:Motorji 2001


Pozdrav vsem na "novem" forumu. Tudi po moje bi morali take ostre scitnike prepovedat, saj nisem colna delal za en dan (dirko), potem pa pride en nadebudnez in z eno potezo unici tvoj trud. Pa se eno vprasanje: Moj trup (les+tkanina) je tezak cca 20 dkg (nepobarvan in brez osi-flex). Ali je to veliko prevec?
Srecanje na Vogrscku je bilo zanimivo, zame sicer bolj kratkotrajno, saj sem bil po sili razmer "varuska".


Saso ali bi dal nekaj slik v album?


lp ales

Date: 04 Apr, 2001 on 11:36

JanezH
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 31
since: 02 Apr, 2001 9. Re:Motorji 2001


Zivijo,
takole, cca 220 - 230 g je tezak najin ECO model brez vsega -lupina, koncna teza je potem do 1050 g. Torej je 20 dek nekako zelo solidna teza in obeta lahek model, res pa je, da so 600 motorji nekam tezki.

Ker imas lesen model, verjetno sper plata, ti priporocam da se izogibas bliznjim srecanjem z modeli in trdimi predmeti. Pazi da se celice ne premikajo po modelu, kajti ce se zaletis, celice katapultira naprej in skoda je lahko zelo pestra.

pozdrav,

JanezH

Date: 04 Apr, 2001 on 12:27

ales
10. Re:Motorji 2001


Pozdrav!

Prebiram tole dogajanje in si ne morem kaj, da nebi se sam nekaj napisal. Vidim, da imate vsi zelo negativno mnenje o t.i. "sikercah", vendar pa sam mislim (govorim iz lastnih izkusen), da bi bilo manj skode ce bi vsi imeli zascito za propeler (elisa je namrec tista, ki reze globoke rane v clon ne pa zascita - ta le prepreci elesi to "dejanje").
OK to je moje mnenje.

Lp

Ales

P.S.
Mogoca pa tisti k tok "tezite" ne znate narest dobre "sikerce"?!? Pa brez zamere!

Date: 05 Apr, 2001 on 12:56

JanezH
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 31
since: 02 Apr, 2001 11. Re:Motorji 2001



--------------------------------------------------------------------------------
ales (05 Apr, 2001 12:56):
Pozdrav!

Prebiram tole dogajanje in si ne morem kaj, da nebi se sam nekaj napisal. Vidim, da imate vsi zelo negativno mnenje o t.i. "sikercah", vendar pa sam mislim (govorim iz lastnih izkusen), da bi bilo manj skode ce bi vsi imeli zascito za propeler (elisa je namrec tista, ki reze globoke rane v clon ne pa zascita - ta le prepreci elesi to "dejanje").
OK to je moje mnenje.

Lp

Ales

P.S.
Mogoca pa tisti k tok "tezite" ne znate narest dobre "sikerce"?!? Pa brez zamere!


--------------------------------------------------------------------------------

Ocitno spadas se med "zelene" in neves kaj lahko vse "postori dobra" sekirica. V kategoriji ECO start se ni kaj bati elise, plastika se oguli, prav tako slavne in drage medeninaste graupnerice, ki so po trcenju podobne zviti konzervi. In ravno ti, ki vozijo s tem "plehom" so najbolj nevarni. Elisa je draga in da jo ne bo zbil si naredi okoli nje "sekirico". S to zadevo se potem da jurisat po progi....No Saso je na ta nacin skoraj zgubil model, vanj je priletel "bojevnik" in mu razrezal model. Ni pa edini, ki pozna efekt sekirice. Elisa naredi nekaj praskic, saj so modeli v vecini dovolj mocni (na zalost to ne velja za lesene!)
Je pa res, ce modelarji te sekrice ne bi naostrili, bi bilo poskodb veliko manj....

JanezH

Date: 06 Apr, 2001 on 07:35

ales
Zacetnik
in [saso.cc.st]

posts: 37
since: 05 Feb, 2001 12. Dvojcek


Ales Hribar!
Glede na to, da sva soimenjaka in imava enak "nick name", se morava zmenit, da ga eden spremeni. Tako ne bo prihajalo do pomot kdo je kdo. Cudno pa je to (Saso), da sam forum dopusca dva enaka Nickname-a?!?!

lp ales


--------------------------------------------------------------------------------

Date: 06 Apr, 2001 on 10:01

sasox
13. Re:Motorji 2001


Ales (tisti registrirani :smile:)!
Ne se sekirat, saj ti si registriran, drug pa ni. Pač sem pustil, da lahko pišejo vsi (tudi neregistrirani). Zato sem pa tudi omenil, da se registrirajte!!!

Date: 06 Apr, 2001 on 10:40

Miha
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 129
since: 03 Feb, 2001 14. Re:Motorji 2001


last updated at 06 Apr, 2001 11:08 (1 times)
Saso, zakaj pustis, da pisejo tudi neregistrirani? Ce si neregistriran, moras skoz pisat svoj nick in email, ce se pa registriras pa to napises enkrat pa basta (ce delas na enem racunalu). Kaj ukreni, da ne bo prislo do takih in podobnih zmed.
Sicer pa je moje mnenje jasno - sekirce weg, pa bodo zadeve razresene. Ce ze hoce kdo zascititi svoje premozenje (misljen propeler) in obenem poskodovati drug coln naj se raje odloci za kombat letala, kjer je kompletno razsuvanje na dnevnem redu!


--------------------------------------------------------------------------------
Miha Holc
[email protected]

Date: 06 Apr, 2001 on 11:07

ales
Zacetnik
in [saso.cc.st]

posts: 37
since: 05 Feb, 2001 15. Re:Motorji 2001



--------------------------------------------------------------------------------
Miha (06 Apr, 2001 11:08):
Sicer pa je moje mnenje jasno - sekirce weg, pa bodo zadeve razresene. Ce ze hoce kdo zascititi svoje premozenje (misljen propeler) in obenem poskodovati drug coln naj se raje odloci za kombat letala, kjer je kompletno razsuvanje na dnevnem redu!
--------------------------------------------------------------------------------


Nic vec Miha. So tudi tam ukinli tockovanje za taka torpediranja.

Date: 06 Apr, 2001 on 11:53

sasox
Admin
in [saso.cc.st]

posts: 40
since: 31 Jan, 2001 16. Re:Motorji 2001


OK po daljšem premisleku sem disejblal anonimno postanje. Čeprav menim, da bo to odvrnilo kakšnega newbia, ki še misli, da je internet bawbaw
Tores registracija je OBVEZNA!!!

Prejšen post mi je pa šolski PC nekaj zamočil, ker majo disejblane piškotke


--------------------------------------------------------------------------------
Administrator [saso.cc.st]
Date: 06 Apr, 2001 on 11:59
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki