HLG: višina mete ter čas letenja

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Odgovori
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

HLG: višina mete ter čas letenja

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Torej ,v mojem hangarju se je pojavil hlg model kupljen zgolj iz radovednosti.Vendar mi je tako prirasel k srcu ,da ga vsak dan mečem in mečem in mečem...
Sem pa na žalost ostal na nekem nivoju ,ki je skozi isti.
Met iz roke doseže kakih 8 metrov morda kak cm več,let pa nikoli ne traja več kot 10 sekund.Ali pa je to mogoče to in čisto brez veze smetim forum?
Mečem na travniku vedno v veter,ter delam zavoje vedno v veter.Montirano imam tudi kljukico za elastiko vendar spet kakšno uporabiti ,da ne bodo pri štartu nastale trske.Tale je verjetno prehuda za moj model;http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... d=elastika
Aja še kaksen podatek:
Razpon 1500
teža 220 g
v rep
Krmiljen smer ter višina
Profil krila je od drele
Hvala ter lep pozdrav
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Jaz sem uspešno uporabljal gumo, ki se uporablja za v "gate". V trgovini z tekstilom jo prodajajo na metre in je poceni. 10m je dovolj potem pa laks.

Pri metu je pomembna tudi nastavitev odklonov za tako imenovan launch mode, katerega pa bo verjetno znal razložiti kdo od fantov tukaj.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Na to idejo sem tudi sam prišel.Bom poiskusil pa bom videl pri čem sem,Če drugega ne, bom mel pa zalogo lastike za gate za naslednjih 20 let :D
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

No pa sem:kupil gumo 10m naprej pa sem štukal laks cca 40 metrov in bil nad rezultatom prijetno presenečen.S kolegom sva dolgo v večer izstreljevala model kakšnih 30 metrov visoko.Mislim pa ,da sva pravilno navezala-klin,guma,laks,model ,če ne me prosim popravi.
LP dan še naprej
Renato
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Laks lahko podaljšaš do kakih 80-100m. Jaz sem uporabil kar obe vrvici iz zmaja, ki ga voziš z obema rokama.
Razpored je pravilen, na koncu lahko daš kak konec blaga, da lažje najdeš laks.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli