Utekanje bencinskega motorja

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Amadej007
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 Sep 2009, 18:36

Utekanje bencinskega motorja

Odgovor Napisal/-a Amadej007 »

Lp! Jutri bom dobil nov Carson CRT 4x4 avto. Nikjer nisem zasledil kako se uteka bencinski motor(ne nitro) zato bi prosil da mi kdo tukaj to razloži.
Zanima me pa še nekaj: kakšno mešanico priporočate, 2% ali 4%?
Uporabniški avatar
fr33s7yl3r
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18 Okt 2009, 18:41
Kraj: brunšvik- maribor

Odgovor Napisal/-a fr33s7yl3r »

lej jaz sem mojo bajo pusto laufat na prostem teku 1 tank s 4% mešanco. pol pa sem pomalem začel vozit z 2%. avtek mi dela kot mora
samo da se dere pa leti ko noro!!!
Amadej007
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 Sep 2009, 18:36

Odgovor Napisal/-a Amadej007 »

Evo, avto sem kupil, imam pa še par vprašanj:
1. Ali se višino avta da nastaviti in kako?
2. Zraven sem dobil take plastične obročke ki niso v celoti okrogli ampak so prekinjeni.Mogoče kdo ve zakaj se to uporablja?
3.Polnilec ki sem ga dobil zraven je zanič, počasi polne, nima avtomatskega izklopa ko je baterija poolna itd. Zato me zanima kakšen polnilec mi priporočate, najraje bi ga naročil z trgovine HobbyKing ker imajo tam robo dosti poceni kot v Sloveniji. Ne rabim ravno profesionalnega, rad bi polnil z 5A, ali je za 12V ali 220V mi ni pomembno, pomebno mi je da fila Nimh in Lipo.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Amadej007 napisal/-a:Evo, avto sem kupil, imam pa še par vprašanj:
1. Ali se višino avta da nastaviti in kako?
2. Zraven sem dobil take plastične obročke ki niso v celoti okrogli ampak so prekinjeni.Mogoče kdo ve zakaj se to uporablja?
Tisti obročki so za nastavljat višino avta.Podloži oz. potisne se jih na zgornjo stran amortizerja.
Amadej007 napisal/-a:3.Polnilec ki sem ga dobil zraven je zanič, počasi polne, nima avtomatskega izklopa ko je baterija poolna itd. Zato me zanima kakšen polnilec mi priporočate, najraje bi ga naročil z trgovine HobbyKing ker imajo tam robo dosti poceni kot v Sloveniji. Ne rabim ravno profesionalnega, rad bi polnil z 5A, ali je za 12V ali 220V mi ni pomembno, pomebno mi je da fila Nimh in Lipo.
Sam uporabljam Ultramat 12 in sem z njim zadovoljen.Sicer pa ti lahko tudi kdodrug svetuje za polnilec.


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Accucel-6, ga imam sam in je super. (za 35$ ne dobiš boljšega)
Amadej007
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 Sep 2009, 18:36

Odgovor Napisal/-a Amadej007 »

Aha hvala za odgovor, še eno vprašanje: Če zmanka signala avto "ponori". Baje obstaja tak kabel ki to pritisne na bremzo in vgasne motor če izgubiš signal. Ima mogoče kdo izkušnje s tem in kje bi to lahko kupil?

P.S: Ali ima Turnigy Accucel-6 tudi praznjenje?
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Temu se reče Fail Safe. Ki se ga nastavi tako, da ko ti avtu "uide" iz dometa, oz. se ti sprazni baterija v komandi, avto sam zabremza. Dobi se pa tudi zadeva, ki se imenuje Kill Switch, ki izklopi motor, ko avto uide iz dometa. Če se kaj spoznam na to. :P

LP, Samo
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Amadej007
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 Sep 2009, 18:36

Odgovor Napisal/-a Amadej007 »

Sem malo probaval in sem ugotovil da ima to avto že notri vgrajeno, problem je le ta da preden zmanka signala in pritisne bremze nastajajo motnje.
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Amadej007 napisal/-a:Aha hvala za odgovor, še eno vprašanje: Če zmanka signala avto "ponori". Baje obstaja tak kabel ki to pritisne na bremzo in vgasne motor če izgubiš signal. Ima mogoče kdo izkušnje s tem in kje bi to lahko kupil?

P.S: Ali ima Turnigy Accucel-6 tudi praznjenje?
Ima, 5W(se mi zdi). Poglej na Hobbycity.
Amadej007
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 Sep 2009, 18:36

Odgovor Napisal/-a Amadej007 »

Hvala za odgovor, zanima me še nekaj. Kako je z zauhom pri utekanju in kako pri običajni vožnji?
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

http://www.youtube.com/watch?v=6tMUfbQCzI8

0.53 naprej. Choke je zauh.
Amadej007
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 Sep 2009, 18:36

Odgovor Napisal/-a Amadej007 »

Evo avto sem utekel, jutri pa grem na prvo vožnjo. :D
Zanima me zakaj je tista cevka ki vodi iz tanka do zadnjih koles, z nje pa teče tudi malo bencina. Še nekaj: Eno kolo imam malo postrani(vbrnjeno preveč v levo) drugo pa je ok. Zanima me kako bi to kolo postavil na default tako, da bi bila vsa kolesa ena.
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5