Tamiya TLU-01 lučke in dodatne LED diode - DIY

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Tamiya TLU-01 lučke in dodatne LED diode - DIY

Odgovor Napisal/-a mtl »

Poleg štirih original LED diod sem si zaželel še dodatne. Original lahko kupiš za nekje 10 USD za par, rabil sem pa dva para in še novi LED 5mm za spredaj, ker sta bili original preveč rumeni. 10 USD se mi je na začetku zdelo vseeno malo preveč za par LED diod, kablov in konektorjev, tako da sem se lotil sam tega delat.
- 40 LED diod (10x 5mm cool white, 10x 3mm cool white, 10x 3mm rumene in 10x 3mm rdeče) je prišlo 4 EUR
- ustrezni kabli in požirke 2 EUR
- nosilci za LED diode (20 kosov): 5 EUR
- konektorji (10 kosov ohišja in 100 kosov priključkov): 5 EUR
Heh, bi bilo bolje skoraj, če bi kupil original zadeve :D . No, imam pa sedaj materiala še za x LED lučk.
Na mino sem naletel pri konektorjih. Namreč zadeve niso ravno standardne in nikakor nisem mogel izvedet kateri konektorji so gor. Ja, lahko bi kar pricinil gor, vendar sem hotel, da je čim bolj original narejeno. Po kakšnem mesecu iskanja po vseh elektronskih trgovinah pri nas (Delko, Conrad, IC Elektronika, itd.) sem skoraj obupal, potem pa sem na povprašal še na tujih forumih in odgovor je bil podan v parih minutah. Konektorje sem potem dobil iz Farnella.
Konkretno gre za tele zadeve:
naročniška št.: 3616186 (JST (JAPAN SOLDERLESS TERMINALS) - PHR-2 - HOUSING, 2WAY, 2MM) http://si.farnell.com/jst-japan-solderl ... ?Ntt=PHR-2
naročniška št.: 3617210 (JST (JAPAN SOLDERLESS TERMINALS) - BPH-002T-P0.5S - CONTACT, LOOSE PIECE, 0.05-0.22MM)
http://si.farnell.com/jst-japan-solderl ... 002T-P0.5S
Še slikce:
Komplet napeljava:
Slika
Spredaj 4 x ice white LED
Slika
Zadaj: zunanji original rdeči, notranji rumeni.
Slika
Upam, da bo komu pomagalo...
jny007
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 10 Okt 2010, 23:22

Odgovor Napisal/-a jny007 »

Kaj maš ap to zaen LED kontroller?
Letala so KUL :)
------------------
Že uporabljate QR kodo? Več na www.qr-koda.si
-------------------------
Izdelava spletnih strani: www.tauria.si
-----------------------------------
Dodatna oprema za mobilne telefone www.mojmobi.si
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Tamiya 53909 TLU-01.
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni