Programi F3A za sezoni 2012 in 2013

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Programi F3A za sezoni 2012 in 2013

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Pozdravljeni!

Menim da je prav, da se že letos pobrigamo za nove letalne programe.
Pri FAI kategoriji sta v veljavi programa P13 in F13, za SPORT pa je treba sestaviti nov program. Doreči bo treba tudi, kako stoji zadeva z F3M programom (se nadaljuje isti?)
Za F3P je medtem že poskrbel Alan. Hvala!

Pri P13 je nekaj posebnosti; Tako so nekatere figure lahko izvedene opcijsko, nekatere (Figure 11 in 13) pa se začnejo nekoliko drugače, kot je to označeno na klicateljskem listu (glej slikovni prikaz, avtor Peter Uhlig). Vse programe in detajlni prikaz izvedbe in opomb za sojenje bom v kratkem posredoval na svojo stran. Zainteresirani lahko dobite prikaz že sedaj prek e-maila.

LP

Marko
Priponke
Prva polovica valjčka se začne pri prvem spustu, zadnja pa na zgornji horizontali!
Prva polovica valjčka se začne pri prvem spustu, zadnja pa na zgornji horizontali!
Figura_13.JPG (49.04 KiB) Pogledano 5440 krat
Figura se začne kot navadna kubanska osmica, torej od spodaj!
Figura se začne kot navadna kubanska osmica, torej od spodaj!
Figura_11.JPG (55.9 KiB) Pogledano 5441 krat
P13-SLO.pdf
Pozor! Figuri 11 in 13 sta nekoliko drugače izpeljani (glej zgoraj!)
(67.78 KiB) Prenešeno 143 krat
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

se popolnoma strinjam, da je potrebno začet razmišljat o programih 2012..

Predlagam, da se o sport programu in f3M pogovarjamo skupaj z hrvati. Da nebomo spet imeli vsak svoj program! Tako ali tako nas je malo tekmovalcev. Prav bi bilo, da bi združilie ideje.

Jože Kramberger
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3a

Odgovor Napisal/-a deepo »

V Annex 7A lahko najdete aresti diagrame in opise figur za programe P13, F13, P15, F15...

Pravila sojenja F3A pa je itaq potrebno zelo dobro poznati, tudi tekmovalci! :wink:

LP
Priponke
Annex 7a - F3A_5.1.13_F3_Aero_S-C_11_Issue_2.doc
(593.5 KiB) Prenešeno 138 krat
PRAVILA SOJENJA F3A.doc
(85 KiB) Prenešeno 138 krat
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Živjo!

Tule je link do dosedaj znanih programov. Dodal sem tudi F3P programe in pravila sojenja ter Annex 7, da bo vse lepo na kupu za naslednji dve sezoni.

Če pogledamo program F3P-B, vidimo, da bi bil lahko dobra osnova za novi SPORT program. Potrebno bi bilo spremeniti le začetek in konec!??

http://www.e-modelar.net/clanki-82.html

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

tele Ho!

Danes so me na (kranjski) pisti spraševali po novem sport programu, pa o potencialni organizaciji tekme v Kranju ...

- glede predloga f3p-B programa - meni izgleda fino, vse do zadnje figure. pač ne morem obviseti na propu ;) . je pa v primerjavi z sedanjim programom bistveno enostavnejši, predvsem ni skoraj nobene negativne figure...
- moje mnenje je tudi da naj avtoritete napišejo program, piloti ga moramo pač odleteti ali pa ne. Vse ostalo je politika... res pa je da naj avtoritete pomislijo zakaj je bil letos tolikšen upad zanimanja za F3A (morda pretirana "profi vnema" ki je sicer pohvalna za vrhunski nivo odganja potencialne začetnike, potencialne udeležence...)
- kar se tekme v Kranju tiče, oziroma organizacije tekem na sploh, kaj je v intersu klubov, kaj je v interesu peščice posameznikov, kaj je v interesu potencialnih udeležencev - ko bomo to vedeli naredimo tekme tako da bo za vsakogar malo. npr - vrhnika elektro F3A (s povabili vsem, ne samo izbrancem, vendar samo v tej kategoriji), kranj F3A z vsem možnim programom.... (da ne boste penili, imena sem dal "naključno organizatorji naj povedo sami kaj si želijo organizirat...)

veliko varnih pristankov...

3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Živjo!

Ne mislim se vtikati direktno v SPORT program, podal sem le predlog, da se čim hitreje dogovorimo (dogovorite!) za novi program, ki bi moral biti znan vsaj do konca februarja. Težavnostni faktor tega programa pa naj bo podoben staremu, da ga bo možno hitro naštudirati.
F3M, ki smo ga uvedli soglasno letos in za katerega je bilo takrat veliko zanimanja, je ostal na samo treh pilotih društva Pr Kurah, ostale Slovenije pa ni nikjer! Ta program se je letel letos samo v Veliki Gorici, ker so zanj zagreti številni hrvaški piloti, ki jim večji bencinski modeli pomenijo prioriteto.
Ne strinjam se, da je upad zanimanja za F3A povzročila uvedba FAI pravil in letalnega programa za Expert klaso! Kje pa so vsi tisti piloti, ki so nekdaj nastopali v SPORT? Tu ni bilo nikakršnih sprememb! Pa je bilo teh pilotov že tudi 18 na tekmi Pr Kurah! Najboljša zasedba je bila skozi sezono ravno v FAI klasi. Tu so bili na obe tekmi na Barju povabljeni vsi, ki so bili prijavljeni v to kategorijo in ki jih je to zanimalo. Razlogi za takšno izvedbo tekem so znani in jih ne bom ponavljal. A ker P11 zahteva kar nekaj treninga, sta bili tekmi potrebni, sicer bi izgubili sezono in tudi kontinuiteto, to pa bi bilo najslabše. Nasprotno, v FAI klasi in našem F3A letenju so se letos zgodili zgodovinski premiki!
Če ima kdo občutek, da je ta klasa postala nekakšna zaprta družba izbrancev, se zelo moti! Ravno nasprotno, veseli smo vsakega novega pilota, ki bi ga to zanimalo in v vsakem prispevku oziroma poročilu z F3A tekem je to poudarjeno! Zaenkrat poznam samo enega novega kandidata za FAI klaso za naslednjo sezono in enega ali dva nova kandidata za SPORT. In to je vse, kar imamo.
Vsekakor upam, da naslednje leto dobimo organizatorje tekem. Letos nam je močno manjkal Kranj in tekma Pr Kurah. Žal!
Drugo leto se nadejam vsaj ene tekme v organizaciji MK Vrhnika, ki je zainteresirana.

Torej še enkrat; Vabljeni vsi zainteresirani!

LP

Marko
Zadnjič spremenil Marko Mencin, dne 11 Nov 2011, 08:52, skupaj popravljeno 2 krat.
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Na to temo se oglašam zadnjič, da ne bom preveč neproduktiven s pisanjem. upam da bom dovolj dobro povzel moje predloge in jih predatvil kot "dejstva".

1. sport program zaradi mene lahko nariše kdorkoli in kakorkoli. jaz ga bom letel če ga bom s svojim letalom lahko, sicer pa ne. Na tekme zelo rad hodim, tudi ko nisem tekmovalec sem z veseljem sodnik ali samo gledalec. menim da s takim odnosom prispevam nekaj k razvoju, malo sebi predvsem pa tudi vsem drugim.

2. uveljavitev pravih F3A pravil pozdravljam. in sem jih že lani. menim da je parva da so, ter da se ZAINTERESIRANI trudijo skladno z njimi. nenazadnje to tudi dokazuje dogajanje v letošnjem letu. Ne strinjam pa se z tem da z na pogled ali izvedbo morda zgolj malenkost pretežkimi programi "zaloptunemo z vratmi pred nosom" vsem POTENCIALNO ZAINTERESIRANIM. Moje mnenje je, da mora biti Sport program napisan tako, da je zanimiv za množičnost. Z drugimi besedami - piloti z malo treninga naletijo dovolj dobro za nek standard na tekmi oziroma še z drugimi da gre za relativno rekreativno letenje. To pomeni da bodo tisti najboljši verjetno precej dobro natrenirali, in se bodo preko teh tekem dovolj navdušili za resnejši pristop, prave avijone za FAI kategorije...

3. menim da je bila F3M kategorija letos prazna ker nihče ki je treniral F3A ni hkrati treniral drugega, in da verjetno bi če kure nebi imele prirezanih peruti. osebno lahko rečem, da bi z veseljem dirkal v tej kategoriji, vendar z mojim trenutnim letalom žal ne znam/zmorem odleteti predpisanega. Novega letala pa si ne morem kupiti zaradi drugačnih prioritet. modelarstvo mi je pač le hobi...

4. še enkrat več predlagam v premislek koncept, da se delajo tekme F3A-FAI kategorije na povsem enak "profi" način kot so se letos na barju tudi že zgodile, z to razliko da se vabi vse ki imajo USTREZNA letala. Lahko je pogoj da so elektro če hočete. V mojih očeh so take tekme relativno enostavne za organizacijo, saj ne rabiš nič kaj dosti več kot pokošen travnik, par sodnikov in tekmovalcev. leti naj se zgolj ta kategorija in amen.

5. druge kategorije kot so sport, F3M, morda junior itd se organizirajo drugje. tam FAI kategorije praktično ne pripravljamo. Razlog - ta boljši piloti ki jo letijo se tako lahko na tak dan koncentrirajo na F3M...

6. Uvedimo neko pravilo da se v FAI kategorijo lahko kvalificiraš samo z uvrstitvijo npr na prva tri mesta v sportu, s čimer dvignemo tekmovalno zavest tisti nekaj potencialno zainteresiranih? morda??

upam da sem bil z mojim zapisom dovolj brezoseben da se nebi kdorkoli počutil ogroženega. Nikomur ničesar ne očitam, temveč upam da sem dovolj konstruktivno podal predloge.

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

čakam, da bi še kdo napisal svoje mnenje...in vsi so tiho... :roll: :roll:

Vprašam se, ali ni interesov za te tekme? ni tekmovalcev? ali jim je vseeno?

Jaz sem že lani 1x predlagal na sestanku, da bi bilo mogoče zanimivo z vidika gledalcev in tudi tekmovalcev, da se tekma za specialke F3A naredi posebaj...

Pol bi bile ločeno tekme:
- F3M + Sport + prosti slog

-Specialke F3A

S tem bi skrajšali tekmovalni čas...Pa pridobili bi najbolj zanimivo disciplino nazaj -prosti slog. Ne v sklopu F3M!

F3M in sport bi se morali dogovarjati z hrvati, da bi bil program enak!

Tolko zaenkrat z moje strani, moj predlog...

Dajte se malo razpisat, da zadeva steče...In da se uskladimo in dorečemo...

Jože K.
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Pozdrav,

Neglede na to, da sva z JKP-jem iz istega kluba mi je ta ideja všeč.
Tako dobimo eno resno "tiho" tekmovanje in eno "ropotajočo družabno veseljaško" tekmovanje kot v preteklih letih. :lol:
Potrebno bi bilo definirati samo še nepretežek program za "SPORT" skupaj tudi z Hrvaškimi sosedi ter določiti termine tekmovanj za 2012.

LP Grega
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

akro tekme

Odgovor Napisal/-a deepo »

Pozdravljeni,

Še moje mnenje. :wink:

Sam bi se tudi strinjal z ločitvijo FAI F3A klase od ostalih kategorij. Tudi glede na to, da se je začelo tudi delati na tem, da bi se F3A klaso v letu ali dveh naredilo uradno - preko LZS, tako bi potem imeli uradna državna prvenstva, izbor reprezentance, itd. Upam, da bo ostalo dovolj interesentov in zanimanja, da opravimo to nalogo do konca. :lol: Upam, da ne bi potencialna ločitev tekem prinesla s sabo tudi kakšne negativne posledice.

Soditi glede na letošnjo sezono je kar težko, saj je dejstvo tudi, da zanimanje v akrobatsko letenje nasploh upada in da je letos primanjkovalo organizatorjev. Ampak vseeno je mogoče izvleči to, da letošnji plan kategorij na tekmah ni bil najbolj posrečen, saj marsikdo ni našel prave kategorije zase (sklepam na podlagi pogovorov z drugimi). Kot eden od pilotov, ki smo lani burno zastopali ta plan kategorij, sem pripravljen letos na novo debatirati o tem in upam da nam bo skupaj uspelo narediti čimboljši plan, ki bo ugajal čimvečim. Vsi se še učimo in zato nihče (tudi lani) ni trdil, da točno ve, kaj je treba storiti. Da to dosežemo, pa se moramo morebitnega sestanka udeležiti vsi, in tudi tam povedati svoja mnenja.


Moj predlog na prvo žogo za kategorije:

FAI F3A tekme:
- F3A po FAI pravilih kot lani - program P13
- vstopna F3A kategorija - najdemo kakšen program, ki je vstopni program za F3A (obstajajo takšni, tudi v dokumentu, ki sem ga objavil nekaj časa nazaj v tej temi) - FAI omejitve (2X2, 5kg)


F3M / sport tekme:
- F3M po dogovoru z hrvaškimi tekmovalci
- Lahek sport program, za katerega je treba trenirati 1 dan, da ga odpelješ - npr. sport program od 3Gja - brez omejitev modelov
- Freestyle 4min brez omejitev


LP,
Alan
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Spet se vračamo na diskusijo izpred enega leta. Letošnja bira F3A tekem je bila bolj boga, krivulja števila tekmovalcev in tekem se spušča. Pa temu ni kriva recesija.

Zakaj?

Odgovore ste napisali zgoraj, le razbrati jih je treba. Favoriziranje F3A P-11 s specialkami je močno oklestila akrobatsko sceno. Vstopne kategorije ni več, za lokalne šerife tekmovanja niso več zanimiva, tudi za organizacijo tekem ni interesa. Delati tekmo za 5 tekmovalcev res ni zanimivo. Sport program je za začetnika pretežek, kot je enkrat Norc zapisal "če ne zna tega programa nima kaj delati na tekmi" pa smo tam. Če hočes sodelavati na F3A tekmi moraš biti zelo dober pilot.
V kateri branži modelarstva je taka selekcija? Povsod je tudi začetnik dobrodošel le malo znanja in model mora imeti. Tudi če je zadnji vsaj občutil je tremo in vzdušje tekme, To je spodbuda in popotnica za naprej (kot je lansko leto zapisal Škrat) .
F3A tekma je specifika, zato so potrebni kompromisi in ne forsiranje svoje kategorije.

Potrebno bo razmisliti v dve smeri, delati tekmo za zabavo in druženje ali tekmo (brez zamere; za večino dolgočasno) za omejeni krog tekmovalcev.

Katera smer bo prava in kako združiti morda obe opciji; to je stvar diskusije in iskanja kompromisov na obeh smereh. Nobena kategorija ne bo uspešna brez podmladka. podmladka pa ni, če se ne dela na temu področju(pa ne mislim dela zvečer u postelji).

Na to sem opozarjal že lansko leto, žal se je zgodil črni scenarij, kajti zmagala je F3A-P11 struja.

Malo bom nesremen, če bo še naprej favoriziranje F3A je v največ 5 letih konec akrobatske scene v Sloveniji. To je moje mnenje na osnovi izkušenj iz drugih modelarskih tekmovanj.

To je odločitev , ki jo morate sprejeti "vlečni konji" F3A scene. Ostali vam lahko pomagamo pri organizaciji in animaciji podmadka, ampak odločitev je vaša. Ne bo vam lahko :wink:


Kost vam je vržena, sedaj me pa poplj....

Ne bom se branil :roll:
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

tudi to se strinjam, da bi dodali osnovni program za tisti zagon...podmladek

Pa tudi pametno bi bilo eno vstopno disciplino pri F3A specialkah naredit..

Z ločenjem kategorij bi lahko sposobni in željni tekmovalci napredovali naprej v tujino...

Tekmovalci v F3A pa itak majo povečini primerne modele za F3M in sport...tako da lahko hodijo na obe tekmi..

LP
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Marko Mencin napisal/-a:Živjo!

Ne mislim se vtikati direktno v SPORT program, podal sem le predlog, da se čim hitreje dogovorimo (dogovorite!) za novi program, ki bi moral biti znan vsaj do konca februarja. Težavnostni faktor tega programa pa naj bo podoben staremu, da ga bo možno hitro naštudirati.
F3M, ki smo ga uvedli soglasno letos in za katerega je bilo takrat veliko zanimanja, je ostal na samo treh pilotih društva Pr Kurah, ostale Slovenije pa ni nikjer! Ta program se je letel letos samo v Veliki Gorici, ker so zanj zagreti številni hrvaški piloti, ki jim večji bencinski modeli pomenijo prioriteto.
Ne strinjam se, da je upad zanimanja za F3A povzročila uvedba FAI pravil in letalnega programa za Expert klaso! Kje pa so vsi tisti piloti, ki so nekdaj nastopali v SPORT? Tu ni bilo nikakršnih sprememb! Pa je bilo teh pilotov že tudi 18 na tekmi Pr Kurah! Najboljša zasedba je bila skozi sezono ravno v FAI klasi. Tu so bili na obe tekmi na Barju povabljeni vsi, ki so bili prijavljeni v to kategorijo in ki jih je to zanimalo. Razlogi za takšno izvedbo tekem so znani in jih ne bom ponavljal. A ker P11 zahteva kar nekaj treninga, sta bili tekmi potrebni, sicer bi izgubili sezono in tudi kontinuiteto, to pa bi bilo najslabše. Nasprotno, v FAI klasi in našem F3A letenju so se letos zgodili zgodovinski premiki!
Če ima kdo občutek, da je ta klasa postala nekakšna zaprta družba izbrancev, se zelo moti! Ravno nasprotno, veseli smo vsakega novega pilota, ki bi ga to zanimalo in v vsakem prispevku oziroma poročilu z F3A tekem je to poudarjeno! Zaenkrat poznam samo enega novega kandidata za FAI klaso za naslednjo sezono in enega ali dva nova kandidata za SPORT. In to je vse, kar imamo.
Vsekakor upam, da naslednje leto dobimo organizatorje tekem. Letos nam je močno manjkal Kranj in tekma Pr Kurah. Žal!
Drugo leto se nadejam vsaj ene tekme v organizaciji MK Vrhnika, ki je zainteresirana.

Torej še enkrat; Vabljeni vsi zainteresirani!

LP

Marko
Ne mislim se več ponavljati v nedogled!
Expert klasa je naredila velik napredek, tisti, ki so bili proti temu, pa jamrajo. Pa ne vem zakaj, saj so imeli vse možnosti iti se svoj nivo še naprej! Tako je bilo januarja tudi dogovorjeno! Le zakaj je tako luštno omejevati tiste, ki bi iz našega akro letenja naredili kaj več? Ali bi morali biti še naprej privezani na SLO majhnost, da bi bilo zadoščeno tistim, ki jih F3A sicer sploh ne zanima in niti ne vedo, kaj to sploh je?
Vsaj vtis je takšen, žal!

Mislim, da gre vendarle predvsem za slovensko fovšijo!

Če bo večina iz EXPERT klase za ločitev, potem bom ravno zarati takšnih razmišljanj za. Pa mi ni vseeno, ker bo potem v SLO šlo z F3A navzdol, saj potencialni zainteresirani v recimo SPORT, ne bodo videli primerjave z letenjem na višjem nivoju, kar pa bo velika škoda!

Pa bom kar tule nagovoril tiste, ki imate toliko pripomb; Kje ste bili, ko se je na sestanku januarja odločalo in dogovarjalo o bodočih programih in izgledu tekem?
In kje ste bili, ko se je bilo treba prijaviti na tekmo Pr Kurah in na Ptuj?

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Zdravo!

Ni potrebno odpirati smisla delitve na: FAI, Sport in Junior. To delitev smo že zdavnaj naredili in je dobra. Programi za FAI so znani in mednarodni. Če FAI krojijo v svetu, si lahko pri ostalih dveh sami sestavimo vse od pravil do programa in sicer na način, da pride čim več nadebudnih pilotov.
Preskok v FAI je velik a pri najboljših v Sport ne prehudo.

Koliko tekem bo je odvisno od organizatorjev. Letos smo uspeli narediti še dve FAI tekmi na Barju. Povabljeni so bili vsi znani tekmovalci. Prav je tako, ker je FAI bolj zahtevno in je potrebna kondicija skozi celo sezono. Tukaj se ne uspe z tremi leti neposredno pred tekmo.

Ptuj je uspel fenomenalno. Žal se je zgodila zgodba Pr'kurah a tu ni pomoči.

Verjamem, da bo v letu 2012 primerno število tekem za vse v vseh kategorijah in še kaka FAI več.

Preskok in letošnji napredek na FAI je pohvalen, mednarodni uspehi so tu in pri LZS smo dobili F3A predstavnika. SLO reprezentanca ni več daleč.

In fantje TO JE TO :D :D :D kar čakam od 1999, ko smo s F3A začeli v SLO. Vlečemo in rinemo naprej...

Lp

Igor

PS:
Predvčerajšnjim sem na mizo postavil novo F3A lupino :D/ :D/, ki bo še boljša. Ne izdam do 2012 za kaj gre. In še več bom treniral. Morda si zamenjam še očala, da bom videl Uroševe stratosferske lete.
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Živjo banda,
Moje skromno mnenje.
Osebno spremembe narejene lani ocenjujem kot dobre. Pogled naprej je precej pozitiven. Tekme poleg klasičnih bodo tudi drugo leto. Predlagam, da kakršen koli predlog kot sta bila letošnja z barja z veseljem sprejmemo, ker po moji skromni oceni to manjka! Komplet, ali pa samo F3A-expert. Menim, da niti ni tako pomembno, ker F3A-expert nenazadnje ni tako "ekskluziven" klub, da kakega začetnika, ki nebi letel na nivoju, nebi z veseljem pustili leteti.

Kar se mene tiče lahko sport program preoblikujete/mo v lažjega- bolj osnovnega. To ni bistvena težava. Velik, v mojih očeh zaenkrat malce misteriozen problem je F3M, ki je srokaj izbčen zaradi omejitev prizorišč.

Moje mnenje je z vidika sodnika, ker v to smer osebno grem. Sploh ker letim praktično nič :roll:
lp,
Miha
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Juhuhu!
Nisem nek govornik, oz. pisec, zato bom napisal malo "raztreseno", pa upam, da se bo dalo izluščiti, kar sem mislil..
Mnogo stvari je že bilo povedanih, zato ne misliti, da zdej kakorkoli pametujem...
Hmm:
Jaz sem bil tisti, ki je začel "žnarat", da ukinemo JUNIOR klaso, zakaj, sem že velikokrat povedal, pa vendar še zdaleč ne mislim odganjati mladine, oz. modelarjev, ki začenjajo s tem hobijem. Hotel sem le povedati, da na tekmo, če že prideš tekmovat, moraš tudi nekaj pokazat. Da pa nekaj pokažeš, se moraš prej naučiti, oz. vložiti nekaj truda, da se lahko dokažeš. Na tekmo se ne greš učit, ampak izpopolnjevati. Ne vem no...ampak jaz si to tako predstavljam....zato mislim da vsak, ki gre na akrobatsko tekmovanje, mora akrobacije že znati, ne pa se jih na tekmi učiti. Na tekmi se gre za "finese" ki ločijo taboljše od malo manj boljših.
Zato sem bil proti JUNIOR programu, ker dostikrat , ko sem bil sodnik, sploh nisem vedel katero figuro leti , kaj šele pilot.....zdej pa tista: a nej mu dam oceno 8, ker je naredil "kao" luping, pa mu dam full motivacije za naprej ( ker je imel enako oceno 8 Deepo v FAI) in, al mu naj dam dvojko, pa ga naslednjič ne bo na tekmo, ker bo užaljen...

Sama JUNIOR klasa načeloma ni slaba...problem nastane, ko je toliko teh disciplin.. pa še bi drobili, tekma pa traja recimo od 9 zjutraj, pa do 5 popoldne... pa po 3x letenje, pa zmanjka časa. Zato sem proti, ker praktično "kradejo "čas. Tudi v pravi avijaciji imajo kvalifikacije, kdo se lahko uvrsti v tekmovalni del in kdo ne... samo tam imajo ponavadi prireditev raztegnjeno žez nekaj dni... finale je pa zadnji dan. ..No v našem primeru pa je "ta zadnji dan" edini dan, zato mislim da bi moral biti vsak modelar toliko samokritičen, predvsem do samega sebe, da se "izloči v predtekmovanju", če pa misli, da bo znal SPORT, pa DOBRODOŠEL!!!!!

Sem za to, da je vstopna disciplina SPORT, primerno lahek, omejitev tako kot do sedaj.
Po pravici povedano si Sport programa sploh nisem ogledal dokler nisem bil enkrat sodnik in se v to nisem spuščal, ker me niti ni zanimalo ...
....zdaj pa berem malo, da je bil program pretežak... hja, nič.. sestaviti enega primernega v sodelovanju s hrvaškimi prijatelji!

F3M... tako kot do sedaj... pa prosti program

F3A FAI ..kot do sedaj.

...če bi F3A FAI ločeval od ostalih disciplin... hmmm..

S tekmovalnega vidika bi bilo potrebno narediti nekaj tekem (po mojem mnenju 4 tekme.. ) in če bi FAI ločili od ostalih, je to potem 8 tekem. pa še nekaj mitingov...
Nekaj pilotov pa bi tekmovala v obeh disciplinah, pa potem lahko samo hodiš s tekme na tekmo... pa problemi sodnikov...vikendov pa hitro zmanjka, s tem da ne upoštevamo družinskih potreb...

..če pa gledaš po drugi strani, pa na isti dan ne moreš 100% tekmovati z dvemi modeli v različnih kategorijah. Že pri treningu je problem, ker je to ogromno časa... pa še prilagoditev iz enega modela na drugega je malo huda za prste in tisto med ušesi...To sem izkusil sam.. preden dobiš nazaj občutek za specialko, ko si prej žgal 3D, je že polovica programa mimo.... #-o :wink:
In.. kaj zdaj? kaj naj naredim? Grem na F3A tekmo s specialko, pa ne bom letel v F3M? ..in obratno...
..Samo primer: da se jaz, pa še dva modelarja odločita na eni tekmi za FAI... bo propadel F3M, ker jih bo premalo ( gledam lanskoletni množični odziv na F3M, da ne bo kdo mislil, da sem tako dober hahahaa)...in obratno, če se trije odločimo za tisti dan za F3M... bodo pa samo trije na FAI tekmi....
rad pa bi tekmoval z obemi...pol pa ne bom "tako dober"
Kar nekaj jih ima obe vrsti modelov...

uh... boli me že glava... bom še ju3 kej dopisal..
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Odgovor Napisal/-a scrat »

in na tak način vse v Sloveniji propade, pol se pa čudimo zakaj.
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

In iskanje alibijev se nadaljuje.......... :lol: :lol:
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

No sem se končno opogumil, da še jaz napišem nekaj...

Sam vsekakor podpiram idejo da se FAI klasa loči od F3M in ostalih prvržencev (eno je resnost drugo pa žur vsaj po mojem mnenju).

Se pravi:
-FAI F3A tekme posebej + še vstopna kategorija za F3A. Seveda pridejo tukaj v poštev vse omejitve v obeh kategorijah (2x2m, 5kg)

-sport(oz. primerno lahek program za lokalne matadorje itd.), F3M (po omejitvah ker en red more vseeno bit), in freestyle (brez omejitev modelov, 4min)

Da še utemeljim to napisano:
Dejansko se v teh 8 letih al ne vem koliko časa se že leti F3A pri nas bore malo naredilo. Sam sem letos s g. Mencinom obiskal tekmo v Avstriji kjer se je lepo videlo kakšen je pristop in kakšna je predvsem resnost tekmovalcev. Mislem, da so temelji, ki so sedaj zgrajeni dovolj dobri da se na njih gradi naprej oz. kot naši politiki zdej govorijo čas za spremembe :)

Zdej pa še tisto eno uprašanje ki ga je živnorc izpostavu :lol: dve tekmi dva aviona.
Sej nobeden ne sil nobenga, da more človek v obeh kategorijah letet. Če ti je pač ušeč žur ok super F3M in use kar paše zraven, če ti je ušeč resnost F3A. Sej noben pred nobenim ne zapira vrat. Sila preprosto ne?

Lep dan še naprej, Klemen
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..hja, Klemen...

..in, ko bo F3A tekma nekje, pa sem že kar "avtomatično prijavljen", pa pol rečem, da grem raje nasledni teden na F3M... :lol: :lol: , ker bi šla žena rada enkrat nekam malo naokoli? :wink: :wink:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

komot noben ti ne brani :lol:
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

itak, da mi noben ne brani... samo vsi se dogovarjamo za vse... pa seštevamo in iščemo ljudi za FAI, pa smo jih našteli skupaj 7...
Jaz sem se premislil in grem naslednji teden na F3M, Rok je recimo en dan prej polomil podvozje...pa jih je samo še 5... :lol: :lol:
..pa seštevamo skupaj pilote F3M, pa smo jih našteli 6, pa spet gresta dva falit... pa smo spet tam.... #-o

:lol: :lol:
Moramo zagotoviti množičnost, da lahko sploh organiziramo tekmovanje in da je tekma sploh regularna, tako pa se nas 10 ljudi dogovarja kaj bomo vse storili, od tega jih 5 samo govori, ko pa je treba kej narediti pa še od tistih petih dva gresta falit ( DA NE BO KDO UŽALJEN, ŠTEVILKE SEM SI IZMISLIL.. :wink: )

Ajde, kdo ima jajca pa se napiše sem gor, kdo bo naslednje leto tekmoval in v kateri kategoriji!!!

Hvala Mare, sem popravil :wink:
Zadnjič spremenil Živnorc, dne 22 Nov 2011, 13:01, skupaj popravljeno 2 krat.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Timotej in jaz v FAI !!!!!!!!!!

Gre pa seveda za NASLEDNJO sezono.

LP

Marko

P.S.; Pripravljen pa sem še soditi po potrebi!
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Osebno pa mi je vse bolj všeč ideja, ki je padla v neki drugi debati;

FAI klasa in RC III (po zgledu severnih sosedov) posebej, ker je tako vse jasno!

Akrobatske discipline F3M ,SPORT in FREESTYLE pa v sklopu mitingov!

Tako bi se tekme ne podvajale in tekmovalci iz FAI bi lahko brez težav nastopali v drugih priljubljenih disciplinah.

Prav tako nebi bilo več razlogov za nenastopanje na poljubni tekmi!

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Jaz FAI z željo, da bom imel več časa.

Imam 4 F3A modele. Prodam enega, ali Alliance z Webro 160 AAR ali Rubina z Webro 80 Racing. Alliance je zelo dober v dobrih rokah, Rubin je lahko zmagovalni v RCIII a v FAI zelo težko.

Lp
Igor
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje