zenoah g240rc resonanca

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
jernejknuplez
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 29 Nov 2011, 21:51
Kraj: maribor

zenoah g240rc resonanca

Odgovor Napisal/-a jernejknuplez »

pozdravljeni


zanima me sledeče, ali je vseno katero, resonanco kupim za moj motor zenoah g240rc, ali moram pazit za kateri, tip resosnace gre in ali je narejena za ta tip motorja ker, sem nekje zaseldil da ni vsaka resonanca za vsak avtomobilski motor. govorim seveda za off road in ne cestaka.

najlepša hvala za vaše morebitne odgovore in lep pozdrav.

jernej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: zenoah g240rc resonanca

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pri izbiri resonančnega izpuha je pomoje potrebno upoštevat oz vzeti v obzir..
1.kaj želimo od resonance oz v katerem območju želimo da bolj deluje-namreč resonančni izpuh ima ponavadi neko območje kjer najbolj deluje...
2.ustrezno za tip motorja oz bolj prostornino..
3.ustrezna za naš model namreč zadeve ne pašejo kar tako križem, seveda lahko jo prilagodimo toda z štukanjem itd lahko z tem pokvarimo njene lastnosti..
4.glasnost-za po travniku naokoli zadeva ni tako pomembna pri dirkanju pa so lahko omejitve v glasnosti oz more biti požegnana z strani organizatorja tekem...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: zenoah g240rc resonanca

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

4. Točko se še da nekoliko stišat ne glede na resonanco s tem da dokupiš izpušni lonec, ki ima znotraj navrtano cev in pred izstopom se eno navtrano pregrado. Po domače varjante izpušnih cevi iz nekaterih skuterjev.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: zenoah g240rc resonanca

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

shqwarch napisal/-a:4. Točko se še da nekoliko stišat ne glede na resonanco s tem da dokupiš izpušni lonec, ki ima znotraj navrtano cev in pred izstopom se eno navtrano pregrado. Po domače varjante izpušnih cevi iz nekaterih skuterjev.
Dušilec ja oz če je glasnost problem že kupiš izpuh ki je dušen...Je pa tako kljub dušilcu bo še vedno težava v naseljenih območjih, sploh če je kakšen ki ga moti vsak hrup....Tišje kot motorna žaga ne bo šlo....

Je pa tako dušenje ali pa spreminjanje izpuha spremeni karakteristike izpuha oz odvzame moč-koliko je pa odvisno od tega kako agresivni smo pri dušenju ter samega dušilca, pri nekaterih razlika na občutek sploh ni vidna...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Re: zenoah g240rc resonanca

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Za tekmovanje in da je motor malo tišji sem jaz uporabljal kr original 5B ali 5T z cevko na koncu (se tišje). Če pa nimaš problemov z sosedi, pa lahko zmontiras gor vse kar pase. Meni osebno je zelo vsec x-can ali pa stranski izpuh (american style)...
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5