Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Odločil sem se, da bi zamenjal baterije v strižniku za lase z NiMH na Lipo. Strižnik ima sedaj 3 NiMH baterije kar ustreza 1s Lipo. Alarm za izprznjenost bi uporabil tale http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14520 , težava pa nastane pri polnilcu. Bi lahko uporabil kak polnilc od mobitelov ali kaj mi svetujete. Razni pametni polnilci ne pridejo v poštev, ker bo zadevo uporabljala 60 letna gospa.
ETEJ
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

etej napisal/-a:Odločil sem se, da bi zamenjal baterije v strižniku za lase z NiMH na Lipo. Strižnik ima sedaj 3 NiMH baterije kar ustreza 1s Lipo. Alarm za izprznjenost bi uporabil tale http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14520 , težava pa nastane pri polnilcu. Bi lahko uporabil kak polnilc od mobitelov ali kaj mi svetujete. Razni pametni polnilci ne pridejo v poštev, ker bo zadevo uporabljala 60 letna gospa.
Bolje (bolj varno) bo, če zamenjaš z novimi NiMh celicami. Najbolje kakšne LSD, npr Sanyo Eneloop, pa še originalni polnilec bo gospa lahko uporabljala.
Kakšen pa je sploh razlog za menjavo?
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Ta gospa je moja mama. In kadar je treba koga postrič je baterija prazna. Lipo pa nafilaš v pol urce to je največji razlog menjave.
ETEJ
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

etej napisal/-a:Ta gospa je moja mama. In kadar je treba koga postrič je baterija prazna. Lipo pa nafilaš v pol urce to je največji razlog menjave.
Se mi je zdelo.
Glej, LSD pomeni Low Self Discharge, to je točno to kar ti rabiš. Eneloop baterije so slavne ravno po temu, da doolgo časa zdržijo polne na polici.
Po uradnih podatkih v petih letih neuporabe izgubijo samo 30°% svoje kapacitete in številni forumi na spletu to potrujejo.
Kdo je pa še večji "heavy user" NiMh celic kot pa flashlight in laser fanatiki? No, ko pride do standardnih AA in AAA celic, oni prisegajo nanje.
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... est-Thread

Drugače imaš pa tukaj okrogle LiPo, ki verjetno lepo sedejo v original ležišče http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Cells.html
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Hvala za odgovore. Preglavico pa mi delapolnilc, ker ne vem ali ima polnilc mobica v sebi kako vezje ki skrbi za prenapolnjenost Lipo-ta ali to uravnava vezje v telefonu.
ETEJ
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Kaj pa uporaba PCB vezja: PCB za 1S baterijo, 1.5A

Če se ne motim to vezje skrbi za zgornjo in spodnjo napetostno mejo + odklopi pri prevelikem praznilnem toku. Na linku je tak ki deluje do 2A, imaš tudi močnejše.
LP
Janez
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

etej napisal/-a:Hvala za odgovore. Preglavico pa mi delapolnilc, ker ne vem ali ima polnilc mobica v sebi kako vezje ki skrbi za prenapolnjenost Lipo-ta ali to uravnava vezje v telefonu.
To delo opravlja čip v bateriji.
Opis baterije za galaxy S2 na DX: "This replacement battery has an integrated microchip that prevents overcharging and lengthens battery life."
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Mislim, da bo tole kar mi je Langus predlagal prava stvar zame.
Hvala
ETEJ
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

1.5A * 4V = 6W ni ravno velika moč.
Če imaš možnost pomeri, kakšen tok ti motorček vleče iz trenutne baterije in kupi ustrezno močno vezje.
LP
Janez
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Imam. Bom pomeril.
ETEJ
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

kaksen motorcek je v strizniku?
Svojo sem predelal na odsluzen 2s 1000mAh lipo strize lepse ker je malenkost vecja napetost, za polnenje pa uporabljam preprost polnilec preko servisnih konektorjev.
Ko najdem slike jih objavim.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Ja pa si kar 2S priklopil ali si jo razkopalin uporabil samo 1 celico. Pri men pride v poštev samo ena celica, ker so bile prej notr 3 NiMH baterije. Polnit mislim preko orginal konektorja. Vendar, če mene ni doma jo mama sama ne bo znala preko mojega polnilca. Zato rabim nkaj preprostega, kot je orginal priklopiš in pustiš.
ETEJ
Uporabniški avatar
nob
Freak
Prispevkov: 454
Pridružen: 05 Jun 2011, 09:46
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a nob »

Ne vem zakaj tako kompliciraš. Kot ti je nekdo že svetoval, kupi ene LSD (Eneloop so najboljše, tiste s Hobbykinga pa baje tudi niso slabe) in bo problem rešen. Pač imaš slabo izkušnjo z enim tipom NiMh, to še ne pomeni da so vsi NiMh akumulatorji zanič. Napram LiPo so bolj preprosti in bolj "trotl ziher".
etej
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 09 Sep 2007, 19:58
Kraj: IVANČNA GORICA

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a etej »

Sej ne kompliciram. Langus mi je svetoval pravo stvar in jo bom tud uporabo. Če pa drugi uporabniki temo nadeljujejo jim bom pa pač odgovoru in podebateral še z njim. Mislim da v tem ni nič narobe ane.
ETEJ
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Zamenjava NiMH z Lipo baterijo

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Priklopil direktno na 2s.Ima pa dve stopnji sedaj uporabljam samo prvo.Res pa je da se melo greje, ampak zaenkrat dela.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki