SAB Goblin 630

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

SAB Goblin 630

Odgovor Napisal/-a Mipo »

V poglavju o heliju ALIGN 700 je Aleš zapisal takole:
bruhpilot napisal/-a:Spet upgrejdi #-o ....Končno je izginila vsa nepotrebna navlaka iz FBL glav 8) . Mehanika novih helićev je res zelo enostavna. Kopirali so Sab Goblin sistem... Zanimivo, kako počasi je razvoj potekal in so se elementi FB glav (npr. "škarje") tako dolgo obdržali - zgleda se res "nalepimo" na stare ideje in rešitve - tudi tajvančki :P . Sem se že jaz spraševal ko sem sestavljal mojega, zakaj mora biti krogelni link na gripih, če pa je tam samo ena smer gibanja, kugllagerček je pa dosti bolj obstojna zadeva kot kroglica....
Od tu lahko nadaljujemo. Goblin se vrača h koreninam: nova glava ima spet "kugelce". Zahtevali so jo uporabniki. Temu sedaj pravijo High Precision Head System (Goblin HPS). Nisem kaj veliko prebiral po forumih čemu, vendar je mnenje hišnega pilota, da se sedaj obnaša še lepše. V nekaterih karakternih potezah se je približal modelu JR VIBE 50. Tak je vtis po štirih poletih tega vikenda. Je pa mirnejši pri nižjih vrtljajih (1800 RPM in navzdol). Pa še to: Goblin je nažgal 200 poletov.
IMG_5934om.jpg
IMG_5934om.jpg (296.05 KiB) Pogledano 1769 krat
IMG_5937om.jpg
IMG_5937om.jpg (228.46 KiB) Pogledano 1769 krat
IMG_5941_2_3_tonemapped_om.jpg
IMG_5941_2_3_tonemapped_om.jpg (195.57 KiB) Pogledano 1769 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SAB Goblin 630

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Še pravi imajo kroglice in nihče ne razmišlja o zamenjavi za ležaje...

Čakam, kdaj po postalo izredno popularno, da se leti brez stabilizacije (tudi repni gyro)... Ljudem bo slej ko prej presedlo, da vse samo leti.
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1284
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Re: SAB Goblin 630

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Ja če sem iskren SAB-ova poteza je bila pričakovana, DFC zasnova kar kliče po boom strike-ih. Novi Goblini V2 bodo vsi serijsko vsebovali HPS glavo, zadeva naj bi bila na voljo v kompletu s heliji V2 nekje septembra. Priznam, da sem navdušen nad tehnično zasnovo goblina ampak z DFC-jem si niso napravili velike usluge. Sam uporabljam HPS od prvega dne, DFC deli so ostali nedotaknjeni. Heli leti odlično vzdrževanja glave praktično ni. Če se bo SAB odločil za nadgradnjo kroglic z ležaji bo to verjetno samo še dodatna tehnična izbolšava oz. "fine tuning" kar očitno želijo delno rešit v V2 verziji,...

Več informacij o novih Goblinčkih V2 tule: http://www.youtube.com/watch?v=5tJrm2UADDI

SAB je definitivno na pravi poti in pridobiva na popularnosti iz dneva v dan, njihova uporabniška podpora je odlična,... Vse kar lahko rečem je priporočam, ne bo vam žal!
Priponke
Forum.jpg
Forum.jpg (134.92 KiB) Pogledano 1671 krat
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: SAB Goblin 630

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Kdaj bo pa na tržišče prispel Sab Goblin SPEED?
tropicar
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 04 Feb 2011, 12:12
Kraj: Ptuj

Re: SAB Goblin 630

Odgovor Napisal/-a tropicar »

...RedSheep...
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji