Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
imam komando Turnigy 9xr z modulom Assan. Do sedaj je delalo vse odlično. Danes pa sem moral na novo zbindat vsa letala ki sem jih imel v memoriji. Vsakokrat ko zbindam nov sprejemnik izgubi povezavo s prejšnjim, tako da imam lahko vedno povezan le en sprejemnik.
V memoriji ostanejo vsa letala le povezava med oddajnikom in sprejemnikom se izniči. Povezan imam lahko le en sprejemnik, kot da nebi imel memorije. Kaj je tukaj narobe?? Ima morda kdo kakšno idejo?
Hvala
lp
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a skorc »

Ali res nihče nima izkušenj s tovrstno problematiko? Res je nadležno vsakokrat znova bindat sprejemnike! V nekaterih letalih moram razkopati vso črevesje, da pridem do njega....
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

skorc napisal/-a:Ali res nihče nima izkušenj s tovrstno problematiko? Res je nadležno vsakokrat znova bindat sprejemnike! V nekaterih letalih moram razkopati vso črevesje, da pridem do njega....
Podobne težave je imel FlySky s komando FS iT4. Softwersko - hardwerska napaka proizvajalca.

Nekateri so to reševali tako, da so bind kabel speljalo na površje itd.

FS je kasneje težavo rešil... Kako je v tvojem primeru pa težko rečem. Probaj kaj na Rc Groups in Open TX forumih...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a robar »

Fantje, že dolgo velja pregovor kolikor denarja, toliko muzike in tako je tudi pri postajah. Jaz imam že 7 let Spektruma, pa mi ni bilo treba še nikoli ponovno bindati.

Lp
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

robar napisal/-a:Fantje, že dolgo velja pregovor kolikor denarja, toliko muzike in tako je tudi pri postajah. Jaz imam že 7 let Spektruma, pa mi ni bilo treba še nikoli ponovno bindati.

Lp
To ni 100% res. Sem slišal, da znajo tudi "imenitne" blagovne znamke opreme za radijsko vodenje kar dobro ponagajati.
Jaz imam assanov modul v graupnerjevi in tudi hitecovi komandi in že kar nekaj let letim brez enega samcatega problema ali motnje.
100% res pa je, da "vsak berač svoje bolhe hvali.".. v čemer niti jaz nisem izjema. :lol:
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

robar napisal/-a:Fantje, že dolgo velja pregovor kolikor denarja, toliko muzike in tako je tudi pri postajah. Jaz imam že 7 let Spektruma, pa mi ni bilo treba še nikoli ponovno bindati.

Lp
Imel sem tudi Sektruma DX3S. Po izkušnjah s to komando se Spektrumu ognem v super velikem krogu.
Malo poguglaj Spektrum Glitch brownout....
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a robar »

Jaz sem najprej imel DX6i, sedaj imam DX8 in ni bilo do sedaj še nobenih težav. Edino kar sem opazil je, da je bolje imeti anteno navpično, vendar pa je to po moje stvar fizike in ne oddajnika.
Lp
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

skorc napisal/-a:Ali res nihče nima izkušenj s tovrstno problematiko? Res je nadležno vsakokrat znova bindat sprejemnike! V nekaterih letalih moram razkopati vso črevesje, da pridem do njega....
Ali imaš več kot štiri sprejemnike?

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... t=981188Lp

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3146
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

robar napisal/-a:Edino kar sem opazil je, da je bolje imeti anteno navpično.
Lp
E, to ti je to...
Stvar mora do 600m delat v kateremkoli položaju antene.
V primeru DX3S je Spektrum v telemetrijski sprejemnk vgradil napačno dolžino antene. Pri navadnem, netelemetrijskem pa je anteno nalotal na - ! Pocarji že v zasnovi...
Celo kitajski ponaredki so delovali MNOGO bolje od originala.
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
ARF
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 19 Jun 2006, 16:57
Kraj: Radovljica

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a ARF »

skorc napisal/-a:Pozdrav,
imam komando Turnigy 9xr z modulom Assan. Do sedaj je delalo vse odlično. Danes pa sem moral na novo zbindat vsa letala ki sem jih imel v memoriji. Vsakokrat ko zbindam nov sprejemnik izgubi povezavo s prejšnjim, tako da imam lahko vedno povezan le en sprejemnik.
Pozdravljen.
Imam ravno tako kombinacijo in nimam težav!
Assan oddajniški modul sem imel prej vgrajen v MC 10, in kasneje premontiran.
Imam 8 modelov v spominu, 8 sprejemnikov (tudi različnih tipov).
Na Turnigy nimam original program ampak program er9x... .

Kolega pa ima postajo Turnigy 9xr in oddajnik in sprejemnike Orange.
No pri njem pa so nastale opisane težave in jih še ni rešil.
On ima še original program na postaji Turnigy.

lep pozdrav,
Zdravko
ARF or RF
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

Zanimivo. Jaz sem do zdaj zmeraj mislil da oddajnik ne more vedeti na koliko sprejemnikov je bindan. Po moji logiki ima vsak oddajnik svojo PN kodo, ki se jo sprejemnik med bindanjem nauči. Sprejemnik pa ne more oddajat nazaj nobenih podatkov (ali pač). Torej oddajnik ne bi mogel vedeti koliko sprejemnikov ga je že poslušalo ter si zapomnilo njegovo PN kodo. Očitno je vmes še nekaj. Če mi kdo razloži, bom zelo vesel :D
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
to se mi je zgodilo, ko sem zbindal osmi (8) sprejemnik. Predhodno nisem imel nobenih težav s to postajo oziroma kombinacijo postaja, modul.
Bi bilo morda potrebno nadgraditi programsko opremo, je v obstoječim kak bug?
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a skorc »

Upam, da tema ne bo zamrla, resnično bi želel uspešno rešiti to težavo.
Če je težava v programski opremi, bi mi bil kdo pripravljen nadgraditi le to? [-o< Seveda sem pripravljen za to tudi plačati.
Dvomim, da je težava v rotaciji antene ali v kvaliteti kitajskega izdelka. Sodeč po pisanju na različnih forumih se podobne težave dogajajo tudi s priznanimi blagovnimi znamkami... Vendar nikjer ne navedejo rešitve, povsot so le ugibanja...
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
po zaslugi modelarja Gladiac-a smo uspešno rešili težavo. Zadnji kupljeni sprejemnik je bil oziroma je nekako programsko podhranjen. V primeru, ko je zbindan zmede vse ostale že zbindane sprejemnike.
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Jaz sem imel enak problem, ko sem že skoraj obupal sem našel rešitev. Problem nastane zaradi različnega DSM moda sprejemnikov. In ko bindaš nov sprejemnik, ki pa ima drug DSM mode navidezno od-binda prej shranjene sprejemnike.
Problem je v tem, da proizvajalci običajno ne navedejo v katerem DSM modu sprejemnik deluje. Eni imajo mode 11 ms drugi pa 22ms.
DSM mode se spremeni na oddajniškem modulu. Z gumbkom za bindanje. In potem ni potrebno na novo bindat sprejemnika.
Kako se spremeni na tem linku: viewtopic.php?p=563835#p563835
Pa še info na tuji strani: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2282017

Najbolj primerna rešitev brez zapletov je, da se uporabljajo sprejemniki, ki imajo enak DSM mode.
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Vsakokrat znova potrebno bindat sprejemnike

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
problem je v tem, da na modulu nimam nobenega gumbka za bindanje. Probal sem že z nastavitvami na postaji pa nobenih sprememb....
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Odgovori

Vrni se na Elektronika