EasyStar pri polnem plinu vleče dol in desno

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
Enco
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15 Nov 2010, 19:54
Kraj: Ljubljana, Velenje

EasyStar pri polnem plinu vleče dol in desno

Odgovor Napisal/-a Enco »

LP vsem, mogoče sm bil premalo vztrajen in nism našel odgovora, ampak sem v preteklih 2 urah prebrskal razno razne teme o easystaru in podobnih staneh in mal pogooglu sam na koncu ugotovil, da raje jih slišim na temo vztrajnosti, kot da še nasledne 4 ure berem vse možne teme, ki niso niti povezane z mojim problemom (me pač zanese včasih)

Težava je sledeča. Easystar pri polnem plinu (štromu) vleče desno dol, predvidevam da je to posledica napačnega kota motorja, ker je že miljavžnkat trdo pristal, navpično, hrbtno itd... pač temu je bil namenjen (ponovno učenje letenja in nenamerno razbijanje skor neuničlivga modela)

Kako nastavit kot motorja da bo mal lepše letel pod gasom?

p.s. kak je bil v originalu ne vem, ker sm dobu sestavlen model in je bil vmes tut še kreširan do te mere da je motor odletu skupi z zgornim delom trupa... (dont ask...)

drugač ma pa not mpx permax bl480/8d...

hvala za odgovore
MHribi
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 13 Feb 2008, 14:49
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MHribi »

lahka bi blo tudi to da imaš slabe baterije v komandi.
LP
Matevž
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Motor rahlo zamakni v levo in gor.
Uporabniški avatar
Matija Škerjanec
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Avg 2010, 10:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Matija Škerjanec »

Se strinjam s Krist-om... Imam enake težave (no, sem imel) in samo eno "slamico" trave vzami in jo zatlači pod motor in na desno stran motorja ;) (ali pa uporabi tanke lesene palčke ;) Da se ne bo premaknil med letom)
Se vidimo v zraku ;)
Uporabniški avatar
Enco
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15 Nov 2010, 19:54
Kraj: Ljubljana, Velenje

Odgovor Napisal/-a Enco »

MHribi napisal/-a:lahka bi blo tudi to da imaš slabe baterije v komandi.
Baterije preverjeno dost polne (Mc-15 ma skoz kaže voltažo)


Krist, Matija hvala za odgovor, bomo stestirali ko se lipoti nafilajo...
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Matija Škerjanec napisal/-a: samo eno "slamico" trave vzami in jo zatlači pod motor in na desno stran motorja
To je rešitev problema na terenu, če res nimaš drugega pri roki.

Enco se je problema lotil študiozno in verjamem, da bo poblem rešil bolj elegantno.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Enco
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15 Nov 2010, 19:54
Kraj: Ljubljana, Velenje

Odgovor Napisal/-a Enco »

brejker napisal/-a:
Matija Škerjanec napisal/-a: samo eno "slamico" trave vzami in jo zatlači pod motor in na desno stran motorja
To je rešitev problema na terenu, če res nimaš drugega pri roki.

Enco se je problema lotil študiozno in verjamem, da bo poblem rešil bolj elegantno.
brejker good call, načeloma bo ratov nov nosilec za motor po vsej verjetnosti, ker epp ne zdrži več... seveda pa bom tut prej stestiral z deščicami pa sekunderjom ker bom mel prej potrebo po letenju kot čas za naredit nov nosilec :D
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

MHribi napisal/-a:lahka bi blo tudi to da imaš slabe baterije v komandi.

No tole teorijo bi pa nadvse rad slišal malo podrobneje razloženo. :lol:
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Matija Škerjanec
Tekmovalec
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Avg 2010, 10:39
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Matija Škerjanec »

Enco napisal/-a:
brejker napisal/-a:
Matija Škerjanec napisal/-a: samo eno "slamico" trave vzami in jo zatlači pod motor in na desno stran motorja
To je rešitev problema na terenu, če res nimaš drugega pri roki.

Enco se je problema lotil študiozno in verjamem, da bo poblem rešil bolj elegantno.
brejker good call, načeloma bo ratov nov nosilec za motor po vsej verjetnosti, ker epp ne zdrži več... seveda pa bom tut prej stestiral z deščicami pa sekunderjom ker bom mel prej potrebo po letenju kot čas za naredit nov nosilec :D
Hja... to je rešitev ko si na terenu, ja... Pol pa dej lesene ploščice, svetujem da daš enega veznika na 4 dele in vsakega posebej daš v prosto odprtino kjer leži motor. Srečno!
Se vidimo v zraku ;)
MHribi
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 13 Feb 2008, 14:49
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MHribi »

T0RN4D0 napisal/-a:
MHribi napisal/-a:lahka bi blo tudi to da imaš slabe baterije v komandi.

No tole teorijo bi pa nadvse rad slišal malo podrobneje razloženo. :lol:
Glej povedal sem mu iz lastne izkušnje ne morem reči da to velja za njegovo komando in sprejemnik ampak ko sem jaz letel pred dvema letoma še z easystarjem in zebra komando (bi prej rekel da je slaba komanda in je bil moj celoten problem v komandi) je bilo to stalno ko je bila voltaža v komandi prenizka sta se servomehanizma obrnila v točko ko je bilo letalo zelo težko pilotirati (šel si lahko samo dol in v eno stran). Ko je začela lučka na komandi utripati se je začelo letalo ne normalno obnašati.

žal tega nisem mogel nikoli doseči na tleh, na tleh je bilo vedno vse v redu. tako da so to bolj kot ne zgolj špekulacije treh modelarjev ki smo se pač o tem pogovarjali.

Če se bo dal bom poizkusu še enkrat pa se zapelu na letališče (easy star je trenutno itak moje edino delujoče letalo -vsi ostali so na popravilu :D )
LP
Matevž
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov